Aktuality:Vítejte na stránkách německého ovčáka Inga

Aktuality

Vítejte na stránkách německého ovčáka INGA

AKTUALITY:12. ročník Memoriálu Vladimíra Hampla - závod družstev se uskutečnil v sobotu 17. května 2014 na kynologickém cvičišti ve Skotnici. Společně s Adélou Mlčákovu s Brandy Abides a Ebony Abides jsme se umístily na 3. místě v kategorii ZVV 2.

S Ingem jsme závodili ve stopě. Vzhledem k těžkému terénu (ještě v pátek nebylo jisté, zda se závod kvůli povodni uskuteční), který měli ovšem všichni stejný "odčichal" nejlepší stopu v kategorii ZVV 2 s bodovým ohodnocením 92 bodů.

Fotky zde: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/12._rocnik_Memoria lu_V._Hampla_-_17._kveten_2014_-_Skotnice/#
(foto: Václav Dluhý)

*****
*****
A jak bylo psáno níže, tak tomu i bylo - v sobotu 3. května 2014 jsem se zúčastnili společně s Aďou Fabrigerovou s Ritou a Tomášem Šeděnkou s Thorem 5. ročníku Memoriálu Marie Chromčákové v Kylešovicích. S Ingem jsme nastoupili v kategorii "stopa", kde si "vyčuchal" 85 bodů, tedy třetí nejlepší stopu.
Celkově jsme se umístili na bedně a to na 3. místě :-)!

Fotky: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/5.rocnik_Memorialu _Marie_Chromcakove_-_3._kveten_2014_-_Kylesovice/#

*****
*****
Máme tady nový rok - vzhledem ke zdravotním neduhům našeho klapatého ouška letošní seznona nebude zajisté tak nabitá jako ta loňská, ale se závoděním snad úplný konec nebude a první závod na který se chystáme bude určitě Memoriál Marie Chromčákové v Kylešovicích :).

*****
*****
Štěpánským závodem jsme ukončili letošní sezónu. Na Inoušovi už se malinko začíná projevovat "stáří", tudíž výkon nebyl úplně dle mých představ. I přesto jsme vybojovali "bednu" v kategorii ZVV 2 - 3. místo.

Fotky: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Stepansky_zavod_-_ 14._prosinec_2013_-_Skotnice/

*****
*****
XXII. ročník závodu O cenu Veřovic a XIV. ročník Memoriálu Karla Škarpy konaný ZKO Veřovice byl pro náš klub ve znamení úspěchu :-).

Závodilo se v kategoriích ZVV 1 stopa, ZVV 1 poslušnost a ZVV 1 kompletní. Závodníci měli také možnost závodit jako družstvo, kdy každý člen musel mít zastoupení v jední z kategorií.
Rozhodčí: J. Havránek a J. Beneš
Figurant: Karel Černoch

Tentokrát jsme se s Ingoškem přihlásili do kategorie ZVV 1 stopa a zároveň společně s Aďou Fabrigerovou s Ritou a Tomášem Šeděnkou s Thorem do kategorie "družstva".

Jak už ve Veřovicích bývá zvykem, tak terény na stopy byly úžasné, ale těžké a vítr nás málem odfoukl až na Javorník. Možná díky tomu se Inouš musel snažit o to více a vybojovali jsme krásných 96 bodů, které nám vynesly 3. místo :-)

Společný výsledek nám zajistil také krásné 3. místo v družstvech !!!


Fotky (foto: Kristýna Stonišová a ZKO Veřovice)

http://kikina83.rajce.idnes.cz/Xichtovky_XIV._Memo rialu_Karla_Skarpy_2013_ve_Verovicich/#

http://agilityverovice.rajce.idnes.cz/XXII._rocnik _zavodu_O_Cenu_Verovic_a_XIV._rocnik_zavodu_Memori al_Karla_Skarpy_-_5.10.2013/

http://kikina83.rajce.idnes.cz/Obrana_ZVV1_XIV._Me morialu_Karla_Skarpy_2013_Verovice/

http://kikina83.rajce.idnes.cz/Poslusnost_ZVV1_XIV ._Memorial_Karla_Skarpy_2013_Verovice/

*****
*****
21. září 2013 jsme předvedli ukázky na Dětském branném dni v Závišicích. Počasí přálo a snad byly dětičky s našimi výkony spokojeny :)

Foto:http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Ukazky_na_brannem_ dni_-_21._zari_2013_-_Zavisice/

*****
*****
V sobotu 14. září 2013 jsme se zúčastnili závodu O ŠTRAMBERSKÉ UCHO, kde jsme v kategorii Senior show vybojovali krásné 2. místo :-)

Rozhodčí: Lenka Chmurová a Jan Strach
Figurant: Michal Krbec

Foto: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/IX._rocnik_zavodu_ O_STRAMBRSKE_UCHO_-_14._zari_2013_-_Stramberk/

*****
*****
O víkendu 27. - 28. července 2013 jsme připravili akci pro členy klubu, a to CVIČÁKOVSKÉ BUBÁKOVÁNÍ. Na cvičáku jsme se v ohromném vedru sešli v 16,00 hodin. Nejprve byli všichni účastníci rozděleni do dvojic a soutěžení mohlo začít :-). Na každou dvojici čekal:

* běh na čas
* slalom
* opičí dráha
* plížení se psem
* střelba ze vzduchovky
* běh přes vodu se psem

Dvojicím se měřil čas a přidělovaly body, což také ve finále určilo vítěze :-).
Po setmění následovala poslušnost a obrany, stavění stanů a soutěže na které se všichni těšili, a to "pití piva lžičkou a na rychlost".

Po všech náročných disciplínách byli vyhlášeni vítězové, rozdaly se ceny, medaile a diplomy a následovala volná zábava....pro některé až do rána, jiní se v rozdílné noční a ranní hodině "uklidili" do stanu.
Ráno jsme si po probuzení dali lehké protáhnutí v podobě poslušností a rozjeli se do svých domovů.

Fotky za akce najdete zde:

http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Cvicakovske_bubako vani_-_27.-28._cervenec_2013_-_Skotnice/

*****
*****
Fotky ze cvičáku 16. června 2013 a 23. června 2013 aneb jak se u nás cvičí i necvičí :-).
(Foto: Aďa Mlčáková a Ivan Pilát)

Neděle 16. června 2013: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Cvicak_-_16._cerve n_2013_-_Skotnice/

Neděle 23. června 2013: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Cvicak_-_23._cerve n_2013_-_Skotnice/

*****
*****
Máme za sebou náročný víkend! V sobotu 22. června 2013 naše "ukázkové družstvo" zavítalo na Den obce do Kateřinic. Na velkém fotbalovém hřišti jsme se mohli vyřádit a předvést i malinko zajímavější ukázky :-). Ještě předtím si však někteří z nás společně se psy vyzkoušeli jízdu v náklaďáku, při níž bylo poměrně obtížné udržet vše, co jsme předtím pozřeli :).

Tentokrát jsme ve složení: Pavel Bayer s Inkou a Dagem, Lída Plechatá s Catem, Petr Kabuďa s Maxem, Eva Jurečková s Ingem, Aďa Mlčáková s Ebony a Badym, Adél Fabrigerová s Aronem, Slávek Galia s Reou, Dáša Galiová s Ditou a Láďa Konečný s Rockym předvedli poslušnosti i obrany s netradičními prvky :-).

Figuroval Zdeněk Liška, vystoupení okomentovala Iveta Filipová a při poslušnostech velel Pavel Bayer.

Diváci i pořadatelé nám v Kateřinicích připravili skvělé zázemí, za což jim patří poděkování.

Na fotky se můžete podívat zde:
http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Ukazky_-_Den_obce_ -_22._cerven_2013_-_Katerinice /

*****
*****
A abychom toho neměli málo, zajeli jsme se v sobotu podívat také na Dětský den, který pořádala Kulturní komise a ostatní složky obce Hájov.
Na rozpálené asfaltové hřiště jsme se v 16,00 hodin postavili pod velením Milana Hozy ve složení: Pavel Bayer s Inkou a Dagem, Eva Jurečková s Ingem, Slávek Galia s Reou, Lída Plechatá s Catem, Tonda Kováč s Perlou a Láďa Konečný s Rockym.
Jako v předešlém dni jsme ukázali několik cviků poslušnosti a plynule přešli na ukázky obran, kdy mohli diváci vidět zadržení figuranta, prohlídky, přepady, protiútok, ale také zadržení dvou psů na jeden rukáv.
Figurovali Martin a Ondra Vavříkovi.
Aby si i nejmenší děti přišly na své, tak ve finále opět nastoupila Adél s Badym a jejich ukázka, kterak pejsek válí sudy a chodí po dvou tlapkách :).

Na Hájově se samozřejmě vzorně postarali jak o nás, tak také o naše čtyřnohé kamarády za což jim děkujeme :).

Fotky: http://evkahozka.rajce.idnes.cz/Ukazky_-_Den_deti_ -_15._cervna_2013_-_Hajov/

*****
*****
V pátek jsme byli pozváni na Dětský den, který